Barion Pixel

Vážení návštěvníci,

letos v létě 2023 nás čeká již 5.ročník benefičního festivalu OSEČANSKÉ DIVADELNÍ LÉTO na zámeckém nádvoří.

Již třetím rokem se snažíme nastudovat pro vás nové exkluzivní divadelní představení, které vznikne přímo pro Osečanský zámek a jinde ho neuvidíte.

Na letošek jsme pro vás připravili intimní tragikomedii Petera Qiltera “4000 dnů” v režii Petry Horváthové. V hlavních rolích se představí Dana Černá, Daniel Krejčík a Matěj Stropnický.

Premiéra je plánována na 1.7. 2023 ve 20:30 na zámku Osečany. Představení se odehraje pouze 8x.

O čem vypráví hra “4000 dnů”?

Jedná se o intimní příběh o partnerské a mateřské lásce a různých pohledech na minulost a vzpomínky. Michael (D.Krejčík) se probudí z kómatu. Poznává jen svou matku Carol (D.Černá), ale jeho partner Paul (M.Stropnický), se kterým prožil posledních 4 000 dnů, je pro něj cizí človek. To je příležitost pro excentrickou matku, aby se pokusila Paula z jeho života nadobro odstranit…Do jaké míry utváří paměť naši osobnost? A když ji ztratím, kým jsem? Kým jsem byl a kým chci být? Jaký opravdu jsem a jakého mě ostatní chtějí mít? Vážné drama napsané s lehkostí a humorem o nezbytnosti poslouchat sám sebe, a to i ve chvíli, kdy mám pocit, že sám sebe neslyším.

Hra Petera Quiltera, která dobyla světová jeviště, se představí jako hlavní letošní novinka Letní osečanské scény.

Dále se v létě můžete těšit na návrat našich starších inscenací – hořkoostré komedie “Úča musí pryč” se Zuzanou Bydžovskou nebo na naši divadelní hitovku – detektivní komedii “Kalifornská mlha“, kde účinkuje kromě Matěje a Dana i zámecký osel Balbín. Těšit se můžete – jako každý rok – i na oblíbené “Všechny báječné věci“.

Vstupenky vchází do prodeje 20.4. a budou ke koupi na těchto stránkách a na stránce www.goout.net.